MFSoftware Blog 3 Yaşında

MFSoftware Blog 3 Yaşında

Hepinize merhaba dostlarım 😅. Bu sefer upuzuuuuuuun bir süre ortada yoktum ve tekrardan sizlerin karşısındayım 😊. İnanın bunu demeyi aşırı şekilde özlemişim dostlarım.

Askerlik görevimi uzun dönem yaptığım için dostlarım sitelerimle projelerimle ilgilenme durumum bayağı bir aksadı diyebilirim. Önümdeki bu engeli de atlattığıma göre artık yavaştan sahalara dönebilirim 🙃.

Şimdi bazı dostlarımın aklında şu sorular yer edecektir dostlarım ben biliyorum

Hocam şükür askerlikten geldiniz ve tekrardan blog sitelerinizle projelerinizle ilgileneceksiniz bu bizim için güzel bir haber 😊. Son 1 yıl içerisinde neler oldu neler gerçekleşti yani MFSoftware Blog adına neler oldu biz bunları duymak istiyoruz 😅

Güzel noktaya değindiniz dostlarım yazıyı yazarken dalmış gitmişim 😅. Arada olur bu şekilde

O halde sözü daha fazla uzatmadan hemen konumuza geçelim dostlarım 😊

MFSoftware Blog olarak dostlarım son 1 yılda neler oldu gelin hızlıca anlatayım sizlere

1-) Askerlik Zamanı

Eveeeet her erkeğin önüne belirli bir yaştan sonra çıkan güzel bir süreç Askerlik zamanı benim de karşıma çıkmıştı. Normalde daha erken zamanlarda yani 2020 yılında falan gidecektim. Lakin hemen erken gitmek yerine yazılım ve teknoloji alanında kendimi geliştireyim ileriki yıllarda giderim demiştim ve öyle de yaptım. 

Tabii nerede nasıl geçtiği gibi asker anıları anlatma yeri değil bir blog sayfası burası dostlarım o yüzden size sadece şunu demek istiyorum:

Askerlik görevinizi ne kadar erken süre içerisinde gerçekleştirirseniz yani 5 yıl tecil, 7 yıl tecil gibi yapmadan en kısa sürede yerine getirirseniz sizler için o kadar iyi olacaktır 😊

Yukarıda dediğim gibi dostlarım bu görevi ne kadar yapmayıp ertelerseniz en basitinden iş hayatında karşınıza çıkıp sizlere engel bir durum olacaktır ki benim karşıma bu şekilde gelme durumu askere gitmeden önce çok sık olmuştu dostlarım. Benden size tavsiye mümkün olduğunca erkenden askerlik görevinizi yerine getirin derim.

 

Bu kısma da değindiğimize göre dostlarım gelelim en güzel kısımlardan birisine daha 😊

2-) Mobil Uygulama Geliştirme

Şaşırdığınızı şu an bile gördüm dostlarım 😊. Evet yanlış duymadınız mobil uygulama geliştirme durumuna da az da olsa el attım 😅.

Uzun süredir laravel ve vue ile projeler geliştiriyordum dostlarım biliyorsunuz. Ama bu durum son zamanlar beni üzmeye de başlamıştı.

Çevreme baktığımda her projenin bir de mobil kısmı yazılıyordu. Bu ekosisteme ben de dahil olmak istedim ve kolları sıvayıp REACT NATİVE öğrenme sürecine girdim. Süreki web olmazdı bunu siz de ben de biliyorum sıkar çünkü hep aynı şeyleri yapmak 😊.

Yakın zamanda gerek youtube gerek blog sayfamdan da bu dille ilgili ufak püf noktaları paylaşıp içerik üretmeye başlayacağım dostlarım.

Aynı zamanda şunu da sizlere demek istiyorum dostlarım:

Mobil alana atıldığınız zaman her projeyi mobil ile yapmak istiyorsunuz, en basitinden reklamlarda mobil uygulamlara baktığınız durumlarda geliştiricinin yaptığı tasarımı hemen aklınızda siz de oluşturmaya başlıyorsunuz. Bu cidden çok güzel bir durum 😊

şeklinde güzel durum sizin üzerinizde olumlu bir etki yapıyor dostlarım 😊

Bence web kısmında vue veya react ile ilgiliendiyseniz mobil tarafa da el atın derim 😉.

Eveeeet dostlarım 😊. 2023 yılı içerisinde MFSoftware Blog üzerindeki önemli gelişmeler bunlardı diyebilirim. İnanılmaz derecede mutlu eden ve çoğu yazılımcı dostumun da bana "Aradığımız zaman konuyu net üzerinde senin makalelerine denk geliyoruz. Allah senden razı olsun" dediklerini duyar duymaz çok mutlu oluyorum ve olmaya da devam ediyorum.

Bu şekilde duygular ve daha fazlası sizlere de nasip olsun inşaAllah 😊. Aynı zamanda MFSoftware Blog sitemin Navbar bölümünden Youtube kanalıma erişip videolarımı izleyebilirsiniz dostlarım 😊

Hayallerinizi gerçekleştirmeniz ve güzel yerlere gelmeniz dileklerimle... İyi çalışmalar dilerim 😊

Muhammed Fatih BAĞCIVAN
Yazar Hakkında

Kendi Halinde Bir Backend Developer

Önceki YazıNode.js ile Server Oluşturma
Sonraki YazıReact JS Nedir
Yorumlar (0)
Bu Yazıya Ait Hiçbir Yorum Bulunamadı (veya admin onaylamadı). İlk Yorum Yapan Sen Ol
Yorum Yapabilirsiniz